Bajnokságának versenykiírása.

1. A bajnokság célja:

Miskolc város területén működő kispályás labdarúgó csapatok részére rendszeres szabadtéri játék és sportolási lehetőség biztosítása. A kispályás labdarúgás népszerűsítése.

2. Alapfeltétele:

A bajnokságban szerepelhet minden 15 év feletti játékos, de csak olyan labdarúgó, akinek nincs profi szerződése.

5. Nevezés:

A bajnokságra történő írásos nevezést 2012. március 13-ig kell beküldeni vagy leadni az alábbi címre:

7. A bajnokság helye és ideje:

A bajnokság egy I., két II. és három III. osztállyal, kétidényes - tavaszi és őszi - rendszerben kerül lebonyolításra.

Minden csapatnak műfüves pályán kell lejátszania mérkőzéseiket.

Írásos nevezések alapján a bajnokság beindulása előtt sorsolással készül el a csapatok mérkőzéseinek párosítása, helye, időpontja, pályabeosztása.

Minden osztályban:    tavaszi idény   - 2012. április 02-tól július 06-ig

Őszi idény      - 2012. augusztus 21-től október 19-ig

8. Díjazás:

Az 1. helyezett csapatok aranyozott (15 db) + oklevél

A 2. helyezett csapatok ezüstözött (15 db) + oklevél

A 3. helyezett csapatok bronzérem (15 db) + oklevél

díjazásban és tárgyjutalomban részesülnek.

9. Helyezések eldöntése:

A bajnokság helyezési sorrendjét a bajnoki mérkőzéseken megszerzett pontok összege határozza meg. Győzelemért 3 pont, döntetlenért 1 pont, vereségért 0 pont jár.

10. Kiesések a bajnokság befejezése után:

Az I. osztály 12. és 13. helyezettje a II/B, a 11. és 14. helyezettje a II/A osztályba esik ki.

A II/A és a II/B osztályok 1. és 2. helyezettjei felkerülnek az I. osztályba.

A II/A. osztály 12. helyezettje a III/Északi csoportba, 13. helyezettje a III/Keleti, 14. helyezettje a III/Déli  csoportba esik ki.

A II/B. osztály 12. helyezettje a III/Déli, a 13. helyezettje a III/Keleti, 14. helyezettje a III/Északi csoportba esik ki.

A III/Északi csoport 1. helyezettje, a III/Keleti csoport 2. helyezettje és a III/Déli csoport 1. helyezettje a II/A csoportba jut.

A III/Északi csoport 2. helyezettje, a III/Keleti csoport 1. helyezettje és a III/Déli csoport 2. helyezettje a II/B csoportba jut.

11. Egyéb rendelkezések:

A bajnokságban mindenki saját felelősségére vesz részt!

A 2012. évi bajnokság folyamán felmerülő minden olyan vitás esetben, ami a versenykiírásban nem szerepel, a Versenybizottság dönt az MLSZ Fegyelmi Szabályzata, illetve a Labdarúgás Szabályzatai szerint.

Miskolc, 2012. március 06.

Boldizsár József

elnök

JÁTÉKSZABÁLYOK

a szabadtéri kispályás labdarúgó bajnokságokon

1.  Játéktér:

A kispályás labdarúgó játékra alkalmas minden olyan kézilabdapálya, melynek szélességi mérete: minimum 15, maximum 20 m, hosszanti  mérete: minimum 35 m, maximum 40 m.

A játéktér talaja lehet: műfű, salakos, bitumenes,  műanyag, fű.

A mérkőzés lejátszására alkalmas a kézilabda pálya akkor, ha az oldal, alap- és közép, a 6 m-es büntetővonal és a 7 m-es büntetőpont fel van festve , valamint a 2x3 m-es kapura a háló fel van szerelve és a kapu le van rögzítve.

2.  Labda:

A FIFA által elfogadott  5-ös  méretű.

A mérkőzések alkalmával a pályaválasztó csapat köteles labdáról gondoskodni.

3.  Játékosok:

Egy csapat egy mérkőzés alkalmával 12 játékost szerepeltethet.  Egyidejüleg a játéktéren 1 kapus és  5 mezőnyjátékos tartózkodhat.

A  mérkőzést  4  fővel lehet  elkezdeni ,  melyből  1  fő  a kapus. A mérkőzés befejezéséig a csapat kiegészíthető 6 főre.

Ha kiállítások, vagy sérülések alkalmával a csapatok létszáma 4 fő alá csökken, a  mérkőzést be kell szüntetni. Ebben az esetben a versenybizottság dönt a mérközés ered- ményéről. Fentiek  az időleges kiállítás esetén is érvényesek.

4. Játékosok felszerelése:

A mezszínekben a két csapat vezetője köteles megegyezni a mérkőzés  elött,  azonos színű  mezek  esetén az  előlálló csapat köteles  mezt cserélni.

Lábbeli tornacipő vagy teremcipő lehet. Az a játékos aki az engedélyezett lábbelin kívül más eltérő felszerelésben játszik, azt a játékvezető mindaddig nem engedi fel a pályára, amíg az előírt felszerelésben nem jelentkezik játékra.

A játékosok semmi olyat nem viselhetnek, amellyel a többi játékos testi épségét veszélyeztetik ( gyűrű, karóra, nyaklánc).

A bajnokságban résztvevő mezőnyjátékosok a mérkőzéseken melegítő felső részben nem játszhatnak, kivétel a kapus.

5.  Cserejátékos:

Cserénél a játékosok a saját térfelük oldalvonalánál léphetnek a játéktérre akkor, ha a cserejátékos  már  lejött  a játéktérről

A mérkőzés alkalmával folyamatosan lehet cserélni.

Rossz csere esetén (pl. ha többen vannak a pályán) a játékvezető 2 perces kiállítással köteles büntetni a vétkes csapatot.

6.  Játékvezető:

A játékvezető hatásköre és a szabályok által adott jogainak gyakorlása akkor kezdődik, amikor a játéktérre lép.

Büntető jogköre kiterjed az olyan eseményekre is, amelyek olyankor történnek, amikor a játék ideiglenesen szünetel, vagy amikor a labda játékon kívül van. A játékkal és a mérkőzés eredményével kapcsolatos tényekre vonatkozó döntései véglegesek.

- érvényt szerez a szabályoknak,

- méri az időt és biztositja a játékidő betartását, hozzáadva minden, sérülés vagy más ok   miatt bekövetkezett időveszteséget,

- korlátlan joga, hogy a játékot valamely szabálytalanság miatt bármikor megállítsa, a mérkőzést megszakítsa, vagy beszüntesse, ha ezt az időjárás, a nézők zavaró magatártása vagy más ok miatt szükségesnek tartja,

- attól a pillanattól kezdve, hogy a játéktérre lép, figyelmezteti a szabálytalan vagy sportszerűtlen magatartást tanusító játékosokat és további szabálytalanság vagy sportszerűtlenség esetén kizárja őket a játékból,

- megszakítja a játékot, ha véleménye szerint valamelyik játékos súlyosan megsérült. A játékost a lehető leggyorsabban el kell távolíttatni a játéktérről és a játékot folytatni kell. Ha egy játékos könnyebben sérül meg, a játékot nem kell megállítani, amig a labda játékon kívül nem kerül. Az a játékos, aki ápolás céljából az oldal vagy kapuvonalhoz tud menni, nem ápolható a játéktéren,

- a játékvezető csak addig változtathatja meg előző itéletét, amíg a játék újra meg nem indult,

- ha egy játékos azonos időpontban két különböző szabálysértést követ el, a játékvezetőnek a súlyosabbat kell büntetnie,

- kiállítja azt a játékost, aki véleménye szerint durva játékban, vagy súlyos sportszerűtlenségben vétkez, vagy aki goromba sértő kifejezéseket használ. Kiállítja továbbá azt a játékost, aki gólhelyzetben lévő ellenfele ellen szabálytalanságot követ el, szándékos kezezésével gólhelyzetet vagy gólt akadályoz meg, vagy szabálytalan cserében vétkes,

- mindenfajta kiállítás esetén kötelező a piros lap használata. A bíró felmutatja a piros lapot és mellette jelzi a kiállítás időtartamát ( 2 perc, 5 perc vagy végleges ). A kiállítást ( a piros lapot ) nem szükséges hogy sárga lap előzze meg, a szabálytalanság súlyosságától függően közvetlenül is lehet alkalmazni. Amennyiben a sárga lappal figyelmeztetett játékos újabb sárga lap értékű szabálytalanságot követ el, a játékvezető felmutatja a sárga lapot, majd a pirosat és jelzi a kiállítás időtartamát.

A kiállított játékos igazolását a mérkőzés végén el kell venni, és a jegyzőkönyvvel együtt a szövetségbe le kell adni.

7. A játék időtartama:

A játék időtartama 2 x 25 perc. A félidők közötti szünet a játékvezető beleegyezése nélkül nem lehet 5 percnél hosszabb.  A félidőben a játékosoknak joguk van a szünethez.

8. Játék kezdete:

A mérkőzés kezdete előtt a térfélválasztás és kezdőrúgás jogát sorsolással kell eldönteni.

A kezdőrúgásból – ez érvényes a gól utáni kezdőrúgásra is – közvetlenül gól érhető el.

9. Kiállítások:

A kiállítás történhet a szabálysértés súlyosságától függően 2 perc, 5 perc játékidőre és véglegesen. A véglegesen kiállított játékos helyett más játékost szerepeltetni nem lehet.

10. Szabálytalanságok és sportszerűtlen viselkedés:

Közvetlen szabadrúgással büntetendő az a csapat, akinek a játékosa szándékosan elköveti a következő szabálysértések bármelyikét:

- az ellenfélét ellöki,

- kezezést követ el, azaz karjával vagy kezével megfogja, dobja, viszi, vagy üti a labdát.

Közvetett szabadrúgással büntetendő az a játékos, aki elköveti a következő szabálysértések bármelyikét:

- a játékvezető véleménye szerint veszélyes módon játszik,

- szabályosan, tehát vállal lök, amikor a labda nincs megjátszható közelségben, és amikor a meglökött játékos nem tesz határozott kisérletet a labda megjátszására,

- anélkül, hogy a labdát meg akarná játszani, szándékosan feltartóztatja az ellenfélet, azaz a labda és az ellenfél közé fut, vagy testével akadályozza az ellenfélet,

- a kapust löki anélkül, hogy az a labdát fogná, a támadójátékost akadályozná vagy a kapu előteret elhagyta volna

- mint kapus kézzel érinti a labdát miután csapattársa azt szándékosan lábbal hazaadja, vagy bedobásból hazadobja

11. Szabadrúgások:

Kétféle szabadrúgás van:

- közvetlen, amelyből a vétkes csapattal szemben közvetlenül gól érhető el,

- közvetett, amelyből gól csak akkor érhető el, ha a szabadrúgást végző játékoson kívül még egy másik játékos érinti vagy megjátssza a labdát, mielőtt az a kapuba jut.

Ha a büntetőterületen belül olyan szabálytalanság történik amely közvetett szabadrúgással büntetendő, akkor a közvetett szabadrúgást a 6 m-es vonal azon pontjáról kell elvégezni, amelyik az esethez a legközelebb van.

12. Büntetőrúgás:

Büntetőrúgást kell ítélni, ha a büntetőterületen belül közvetlen szabadrúgással büntetendő szabálysértést követ el valamelyik védőjátékos.

Büntetőrúgást a büntetőpontról kell elvégezni.Végrehajtásakor a büntetőrúgást végző játékost és az ellenfél kapusát kivéve valamennyi játékosnak a labda vonala mögött, attól 3 méterre kell lennie. Az ellenfél kapusa a labda elrúgásáig a kapuvonalon mozoghat, de előre nem szabad ellépnie.

Büntető rendelkezések:

- ha a védőcsapat követ el szabálysértést, a büntetőrúgást meg kell ismételni, amennyiben  nem esett gól,

- ha a támadó csapat követ el szabálysértést - kivéve a büntetőrúgást elvégző játékost - amennyiben gól esett, azt meg kell semmisíteni és a büntetőrúgást meg kell ismételni.

13.  Szöglet rúgás:

Ha a labda úgy a levegőben, mint a földön teljes terjedelmével áthaladt az alapvonalon és utoljára a védőcsapat játékosa vagy kapusa érintette, akkor a támadó csapat javára szögletrúgást kell ítélni. Szögletrúgásból közvetlenül gól érhető el. A szögletrúgást az oldalvonal és az alapvonal találkozási pontjáról kell elvégezni.

14.  Bedobás, berúgás:

Ha a labda akár a földön, akár a levegőben teljes terjedelmével áthaladt az oldalvonalon, vissza kell dobni vagy rúgni a játéktérre arról a helyről, ahol a labda áthaladt az oldalvonalon.

A berúgást vagy bedobást annak a csapatnak a játékosa végzi el, melynek az ellenfele utoljára érintette a labdát.

A labda azonnal játékban van, mihelyt a játéktérre kerül, de a bedobást/berúgást végző játékos nem érintheti, míg más játékos nem ért hozzá.

Az ellenfél játékosainak legalább 3 méter távolságra kell tartózkodniuk a bedobás/berúgás helyétől.

A bedobásból/berúgásból közvetlenül gól nem érhető el.

15. Három méteres távolság:

Középkezdésnél, szabadrúgásnál, szögletrúgásnál és bedobásnál/berúgásnál az ellenfél játékosainak a labdától 3 méter távolságra kell lenniük. Ha ennek kimérését a rúgó vagy dobó játékos kéri a játékvezetőtől, akkor a rúgás vagy dobás elvégzéséhez meg kell várni a játékvezető sípszavát.

16.  Kapusjáték:

A kapus csak kézzel történő kidobással hozhatja játékba a labdát a büntetőterület bármely pontjáról. A játékbahozatalkor a labdának el kell hagynia a büntetőterületet. A labda játékbahozatalakor a kapus nem támadható. A kapus kidobása a félpályán túlra is szabályos. Ha a labda játékban van a kapus gólt dobhat.

Szándékos hazadásnál, ha a kapus kézzel érinti a labdát közvetett szabadrúgást kell ítélni a kapus ellen. A közvetett szabadrúgást a büntetőterület vonaláról kell elvégezni, arról a helyről, mely az eseményhez legközelebb van.

Az itt nem szabályozott kérdésekben a labdarúgás általános szabályai az irányadók.

Miskolc, 2012. február 22.

F Ü G G E L É K

MISKOLC VÁROS 2012. ÉVI KISPÁLYÁS LABDARÚGÓ

BAJNOKSÁGÁNAK VERSENYKIÍRÁSÁHOZ

1. / Játékvezetők.

A kisorsolt bajnoki mérkőzésre a játékvezetőket a versenybizottság biztosít. Abban az esetben, amikor a kijelölt első mérkőzésre a játékvezető nem jelenik meg, a két csapat közös beleegyezéssel kijelölhet bármely személyt a mérkőzés levezetésére. A kijelölt személyt a játékvezetői díj csak akkor illeti meg, ha az LSZ játékvezetői bizottságának tagja. A versenyjegyzőkönyvbe rögzíteni kell, hogy a mérkőzést közös megegyezéssel megbízott személy vezette le.

Ha a két csapat nem tudott megegyezni a játékvezető személyében, akkor a helyszínen kell megállapodni az új mérkőzés időpontjában.

A mérkőzés időpontjáról 8 napon belül értesíteni kell a versenybizottságot.

2./ Játékos igazoltatás, versenyjegyzőkönyv.

A mérkőzésen résztvevő játékosok igazolása a LSZ által kiadott fényképes igazolvánnyal történik. A csapatok igazolását mindig a játékvezetőnek kell elvégezni, a mérkőzés kezdete előtt egyeztetve a versenyjegyzőkönyvben szereplők névsorával. Az LSZ által kiadott igazolvány hiányában a játékos nem vehet részt a mérkőzésen.

Annak a játékosnak az igazoltatását, aki a mérkőzés kezdési időpontjára nem érkezett meg, a mérkőzés után kell elvégezni. Amennyiben igazolványát nem tudja bemutatni, csapatára a jogosulatlan játék következményei vonatkoznak.

A mérkőzésről jegyzőkönyvet mindig a pályaválasztónak feltüntetett csapat köteles készíteni. A jegyzőkönyv minden egyes rovatát értelemszerűen kell kitölteni és olvasható aláírással ellátni.

A csapatvezető vagy csapatkapitány a mérkőzést követően köteles a jegyzőkönyvet aláírnia, aláírásával hitelesíteni a jegyzőkönyvben szereplő adatok valódiságát (a játékosok névsorát és az eredményt egyaránt).

A jegyzőkönyvet három példányban kell elkészíteni. Az első példányt minden esetben a játékvezető köteles leadni a Játékvezető Bizottságnak, a második példányt a vendégcsapat kapja, míg a harmadik példány marad a hazai csapatnál.

Abban az esetben, ha nem jelenik meg játékvezető, és a csapatok közös megegyezéssel lejátszották a mérkőzést, a jegyzőkönyv első példányát a pályaválasztó csapat képviselője a mérkőzést követő hét keddjén köteles eljuttatni a Játékvezető Bizottságnak.

3./  Kiállítás.

Bajnoki mérkőzésen a játékvezető által véglegesen kiállított játékos a Fegyelmi Bizottság által megszabott büntetés letöltéséig nem szerepelhet.

Kiállítás esetén a játékvezető a versenyjegyzőkönyvben az illető neve mellett " Véglegesen kiállítva " szóval jelezze a kiállítás tényét, hogy a csapat minden kétséget kizáróan értesülhessen arról, hogy a játékos játékjoga fel van függesztve.

A mérkőzésen véglegesen kiállított játékos helyett más játékos nem állhat be.

A véglegesen kiállított játékos igazolványát a játékvezető a jegyzőkönyvvel együtt leadja a Fegyelmi Bizottságnak.

A Fegyelmi Bizottság a kiállítást követő hét keddjén tárgyalja a kiállított játékos ügyét.

A kiállított játékos csapatvezetője a fegyelmi büntetés lejárta után kapja vissza játékosa igazolványát az  LSZ. hivatali helyiségében.

4./  Rendezők.

A mérkőzések zavartalan lebonyolítása érdekében a pályaválasztó csapatok kötelesek rendezőkről gondoskodni.

Anyagi és személyi feltételek hiánya miatt minden egyes pályaválasztó csapat (a mérkőzés versenyjegyzőkönyvében szereplők) egyben a mérkőzés rendező gárdája is (minimum 4 fő, max. 12 fő). a hazai csapat vezetője - aki a jegyzőkönyvet aláírta - köteles a jegyzőkön első példányának ( játékvezetői példány ) hátára nyomtatott betűvel a nevét és lakcímét ráírnia, mint a rendező gárda vezetője.

A mérkőzéseken a közönség magatartásáért a pályaválasztó csapat, a játékosokért a csapatvezető, a játékszabályok maradéktalan betartásáért a játékvezető a felelős.

A rendezők feladata nem fejeződik be a játék lefújásával, a mérkőzés idejének lejártával. Biztosítaniuk kell a csapatok, a játékvezető zavartalan levonulását, a nézők távozását.

5./  A vétkes csapat büntetése.

Ha a bajnoki mérkőzés az egyik csapat hibája, mulasztása miatt maradt el, a 3 bajnoki pontot 3 - 0-ás gólkülönbséggel kell a vétlen csapat javára igazolni.

Ha pedig az elmaradásban mindkét csapat hibáztatható, akkor egyik csapat sem kap bajnoki pontot, és a mérkőzést 0 - 0-ás gólkülönbséggel kell igazolni.

Ha egy csapat nem jelenik meg a kijelölt bajnoki mérkőzésen, akkor a már megszerzett pontjaiból 1 büntetőpont levonást kap.

6./ Várakozási idő.

A kijelölt mérkőzések kezdési időpontjától számított 10 percet kell várni a játékvezetőre, illetve a csapatoknak egymásra. Olyan eseteknél, amikor nem a fentiekben leírtakra kell várni, hanem más egyéb dolog adódik (pl. pálya foglalt, öltöző foglalt, stb.) el kell tekinteni a 10 perces várakozási időtől, ha az nem veszélyezteti a 2 x 25 perces teljes játékidő lejátszását.

Későbbi kezdés miatt nem tagadhatja meg a játékvezető a mérkőzés levezetését.

Nem kell a 10 perces várakozási időt megvárni, ha a csapatok a minimális létszámmal (4 fő) megjelentek a pályán, a mérkőzést el kell kezdeni!

7./ Elhalasztott, elmaradt mérkőzés.

A kijelölt bajnoki mérkőzést elhalasztani az eredeti időpont előtt minimum 7 nappal írásos kérelem alapján lehet.

A 7 napon belüli halasztási kérelem bejelentés érvénytelen, ami alapján a pontozás a meg nem jelenési eset szerint történik.

A módosítási kérelmet írásban, két példányban 1.000 Ft módosítási díj befizetése mellett kérheti a csapat a versenybizottságtól. A mérkőzés időpontjának módosítása csak a versenybizottság írásos engedélye alapján lehetséges.

Egy mérkőzést két alkalommal elhalasztani nem lehet.

Az utolsó három fordulóba és az utolsó forduló utáni időpontra mérkőzést halasztani nem lehet!

Elmaradt mérkőzés újrajátszásának időpontját a két csapat írásban köteles leadni a LSZ-be a mérkőzés elmaradását követő 8 napon belül.

A megegyezett, vagy a versenybizottság által kijelölt új időpontban, ha a játékvezető nem jelenik meg, a két csapatnak közös megegyezés alapján ki kell jelölni szükség játékvezetőt, és azzal a mérkőzést lejátszani.

8./  Mérkőzés félbeszakadása.

Ha egy mérkőzés rendzavarás vagy kedvezőtlen időjárás (vihar, sűrű köd, villámlás stb.) miatt ideiglenesen félbeszakadt, a félbeszakadás okának megszűnése után a mérkőzés folytatható.

Nem folytatható a mérkőzés tettlegesség esetén!

Tettlegesség, pl. ha a játékvezetőt vagy játékosokat kővel, fadarabbal, üveggel vagy bármely tárggyal megdobják, ha a játékos a labdával szándékosan megdobja a játékvezetőt, szándékosan nekirúgja a labdát a játékvezetőnek, a játékvezetőt megütik, leköpik, stb.

Ha a mérkőzés félbeszakadásáért az egyik csapat hibáztatható, akkor a mérkőzés bármikor szakad félbe, a vétlen csapat javára kell igazolni mégpedig

- ha a vétlen csapat győzelemre állt, 3 vagy annál nagyobb gólkülönbséggel, akkor a pályán elért gólkülönbséggel 3 bajnoki ponttal,

- ha 3-nál kisebb gólkülönbségű győzelemre, döntetlenre vagy a vétlen csapat vesztésre állt a mérkőzés félbeszakadásakor, az esetben 3 - 0-ás gólaránnyal és 3 bajnoki ponttal kell igazolni a mérkőzést a vétlen csapat javára.

9./  A bajnokságból történő törlés, visszalépés.

A bajnoki év alatt - bármelyik időszakban meg nem jelenés miatt törölt, vagy egyéb okból visszalépett csapat eredményét addig lejátszott valamennyi mérkőzésre vonatkozóan meg kell semmisíteni és a bajnoki táblázat utolsó helyére kell sorolni.

Bármely oknál fogva törölt vagy visszalépett csapattal szemben elért eredményt az ellenfeleknél is meg kell semmisíteni még akkor is, ha a csapat a tavaszi idényt végigjátszotta volna.

Játékjogát a csapat csak a törlést, illetve a visszalépést követő második évben kapja vissza és ekkor nevezhet a legalacsonyabb osztályba.

A törölt, illetve visszalépett csapatok játékosainak játékjogát az LSZ a bajnokság befejezéséig, illetve 3 hónaptól 9 hónapig terjedő időtartamig megvonhatja.

10./  Óvás a bajnoki mérkőzés eredménye ellen.

A bajnoki mérkőzés eredménye ellen a mérkőzés napját követő 8 naptári napon belül óvás nyújtható be a bajnokságot lebonyolító labdarúgó szövetségnél.

Óvási díj: 2.000 Ft.

Csak akkor kerülhet tárgyalásra az óvás, ha

- az óvási iratot 2 példányban írásban nyújtották be határidőn belül,

- az óvási díjat határidőn belül befizették,

- több csapatot érintő óvás esetén az érdekeltek számának megfelelő pld-bán küldték meg

Az óvási iratot,

Ha az óvási okot megírták, határidő után újabb óvási ok nem jelenthető be.

Fellebbezés

Az LSZ Fegyelmi Bizottsága illetve szakbizottságai által hozott határozatok ellen fellebbezéssel lehet élni.

Fellebbezési díj 4.000,- Ft

11./ Játékjogosultságot kizáró ok.

Nincs játékjogosultsága annak a játékosnak,

- aki versenykiírás 2. pontjának (Alapfeltétel) nem felel meg,

- akit véglegesen kiállítottak és nem kapta vissza a játékjogát az adott mérkőzésre,

- aki a mérkőzés előtti igazolás alkalmával tagsági igazolványát nem tudja bemutatni.

12./ Játékjogosultság az elhalasztásra kerülő mérkőzésen.

Elhalasztottnak kell tekinteni azt a mérkőzést, amelyet a két csapat közös megegyezéssel - versenybizottsági engedéllyel - későbbi időben játszott le, mint ahogy az eredeti sorsolás alkalmával kijelölésre került.

Elhalasztott mérkőzésen

- játszhat az a labdarúgó, aki a kisorsolt eredeti napon játékjogosultsággal bír,

- nem játszhat az, aki az eredeti nap után kapott játékengedélyt, továbbá az, aki a kisorsolt napon vagy azt követően kapott eltiltást és a büntetést még nem töltötte le a tényleges mérkőzés napjáig.

13./ Jogosulatlan játék következményei.

Annak a labdarúgónak a szereplése, aki a bajnoki mérkőzésen tiltó rendelkezés (eltiltás, kiállítás, játékjogának korlátozása stb.) ellenére szerepelt, jogosulatlan játéknak minősül.

A miatta megóvott mérkőzés eredményét meg kell semmisíteni és a 3 bajnoki pontot 3 - 0-ás gólaránnyal a vétlen csapat javára kell igazolni.

Amennyiben a jogosulatlan játék óvás nélkül jut a versenybizottság tudomására, a mérkőzés 3 pontját 0 - 0-ás gólkülönbséggel a vétlen csapat javára kell igazolni, és a vétkes csapat bajnoki összeredményéből annyiszor 1 büntető pontot kell levonni, ahányszor a jogosulatlan játékos játszott.

A jogosulatlanul szereplő játékost meg kell büntetni.

14./ Büntetések csapatokkal szemben.

Ha a mérkőzésen súlyos rendzavarás történt (félbeszakadt mérkőzés, stb.) rendezési hiányosságok miatt - a mérkőzés eredményének megsemmisítésén kívül - fegyelmi eljárás során az alábbi határozatok hozhatók:

- pályaválasztói jog felfüggesztése meghatározott számú mérkőzésre,

- bajnoki pontok elvonása,

- bajnokságból való kizárás.

15./ Igazolási, átigazolási szabályok.

Minden játékosnak az LSZ által kiadott fényképes tagsági igazolvánnyal kell rendelkeznie. Az LSZ által rendezett bajnoki, kupa és egyéb mérkőzéseken csak a szabályosan igazolt illetve átigazolt labdarúgó vehet részt.

A tagsági igazolvány tartalmazza az igazolással és az átigazolással összefüggő adatokat. A tagsági igazolvány a labdarúgó tulajdona, melyet a csapatvezető kezel. Átigazoláskor a játékos kérésére a csapatvezető köteles a tagsági igazolványt átadni. Ennek megtagadása fegyelmi vétség.

A labdarúgó a kispályás labdarúgás sportágban csak egy sportegyesület, csapat sportolója lehet. Leigazolását követően azonnal játékjogosultsággal rendelkezik.

Új játékost a bajnokság folyamán bármikor lehet igazolni 2012. szeptember 21-ig.

Valamennyi bajnokságban a bajnokság illetve kupa befejezésétől a következő bajnokság illetve kupa megkezdéséig átigazolt labdarúgó rendelkezik játékjogosultsággal. Átigazolni egyik csapatból a másikba csak az átigazolási időszakban lehet. Az átigazolási időszak a 2012. évi szabadtéri bajnokságban 2012. március 16-tól április 01-ig, és július 09-től augusztus 20-ig tart.

Az a labdarúgó, aki 1 évig nem vett részt csapata bajnoki vagy kupamérkőzésén az 1 év letelte után bármikor átigazolhat egy másik csapathoz (új igazolásnak minősül).

Bármely bajnoki osztályban szereplő csapat labdarúgója egy OLD BOYS bajnokságban szereplő csapat tagja is lehet. A kettős szerepléshez a LSZ. Átigazolási Bizottsága ad ki számozott betétlapot (OLD BOYS – sárga vagy fehér), melyek csak az eredeti tagsági igazolvánnyal együtt érvényesek. Betétlapok kiváltására (új igazolás) és átigazolására a már említett igazolási és átigazolási szabályok vonatkoznak.

Az igazolás és átigazolás elvégzéséért a kérelem benyújtójának költségtérítést kell fizetnie. Az új igazolás díja 400 Ft, az átigazolásé 200 Ft.

16./ Egyéb rendelkezések.

- a mérkőzésen csak 15. életévét betöltött játékos szerepelhet,

- mérkőzés csak az LSZ technikai bizottsága által hitelesített pályán rendezhető,

- a pálya tulajdonosa illetve bérlője a szövetség technikai bizottsága felszólítására köteles a pályát a mérkőzésre alkalmas állapotban bemutatni hitelesítésre,

- a pálya alkalmasságának feltétele a szabályoknak megfelelő és látható vonalazás,

És a rögzített kapuk.

- a pálya hitelesítéséről jegyzőkönyvet kell készíteni,

- a hitelesítés a bajnoki év kezdetén történik,

- mérkőzést csak olyan pályán lehet megrendezni, amelyik rendelkezik zárható

Öltözővel és fürdési lehetőséggel.

- a mérkőzésre kijelölt játékvezető kizárólagos jogköre annak megállapítása, hogy a játéktér és annak felszerelése a mérkőzés kitűzött idejében, játékra alkalmas-e vagy sem.